Reklama
  • Czwartek, 12 grudnia 2013 (15:00)

    Dominika Gwit. Życie po dwóch stronach

Bardzo zapracowana. Grę na planie serialu „Przepis na życie” łączy z pracą w Polskiej Agencji Prasowej. Znak rozpoznawczy Dominiki? Uśmiech i wiara w siebie

Grubą” to ja po prostu uwielbiam !!!! Kobita jest świetna. Wreszcie powiew świeżości i naturalności na ekranie – tak entuzjastycznie piszą o niej internauci.

Reklama

Popularność i sympatię dała jej Zośka – „Gruba” z serialu „Przepis na życie”. Już po roli Kai w „Galeriankach” Katarzyny Rosłaniec można było przypuszczać, że czas Dominiki Gwit (25) nadchodzi.

Udziela wywiadów, przeprowadza wywiady

Jest w nietypowej sytuacji, bo stoi po obu stronach barykady. Z jednej, jest aktorką (ukończyła Lart Studio w Krakowie, w ubiegłym roku zdała egzamin eksternistyczny). Jako aktorka udziela wywiadów. Z drugiej – jest dziennikarką. Zrobiła licencjat z dziennikarstwa, magisterium z filmoznawstwa.

Na co dzień pracuje w Polskiej Agencji Prasowej. To ona przeprowadza wywiady z aktorami. Schizofrenia? Niekoniecznie. Okazuje się, że profesje można doskonale pogodzić. Zważywszy, że Dominika ma dystans do siebie i poczucie humoru.

Pochodzi z Gdyni. Gdy pojawia się w tamtejszym Teatrze Muzycznym podczas festiwalu filmowego, też jest w sytuacji innej niż wszyscy.

Świat nie szykuje jej przykrych niespodzianek

Ten teatr też zna od podszewki. Występowała tam w głównej roli w musicalu „Szach i Papuga”. Przez kilka lat uczyła się śpiewu. Uwielbia piosenkę aktorską i musical. Lubi się śmiać, lubi ludzi. Bardzo młodo wygląda. Dlatego pomimo 25 lat gra nastolatki.

O jej serialowej Zośce wiemy tyle, że wychowuje się bez ojca, bardzo pragnie być kochana, jest dowcipna i optymistycznie nastawiona do świata. Czy Dominika jest podobna do swojej bohaterki? Poza faktem, że jest starsza, więc nie ma już pewnych złudzeń, też patrzy na świat pogodnie. Jest z tych, którzy szklankę widzą do połowy pełną. Jest zadowolona. Ma kochających rodziców.

Otoczona przyjaciółmi, którzy stoją za nią murem, czuje się bezpiecznie i wierzy, że świat nie szykuje jej przykrych niespodzianek. Jest autorką książki „Sukces w rozmiarze XXL”.

Wzięła udział w kampanii przeciwko AIDS

Wzięła udział w kampanii „Kończ bez strachu”. Przyjęła propozycję organizatorów, bo – jak mówi – warto wspierać akcje, które ochronią młodych ludzi przed tragedią. A AIDS to choroba cywilizacyjna. Wbrew powszechnemu przekonaniu: „mnie to nie dotyczy, to się dzieje w Afryce”, ta choroba może dotknąć każdego.

MJ

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Wydawałoby się, że po takich zawirowaniach miłosnych Anki Adamowicz (Magdalena Kumorek), jakich jesteśmy świadkami od początku „Przepisu na życie”, nic już nas nie zaskoczy. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.