Reklama
  • Czwartek, 12 grudnia 2013 (15:00)

    Dominika Gwit. Życie po dwóch stronach

Bardzo zapracowana. Grę na planie serialu „Przepis na życie” łączy z pracą w Polskiej Agencji Prasowej. Znak rozpoznawczy Dominiki? Uśmiech i wiara w siebie

Grubą” to ja po prostu uwielbiam !!!! Kobita jest świetna. Wreszcie powiew świeżości i naturalności na ekranie – tak entuzjastycznie piszą o niej internauci.

Reklama

Popularność i sympatię dała jej Zośka – „Gruba” z serialu „Przepis na życie”. Już po roli Kai w „Galeriankach” Katarzyny Rosłaniec można było przypuszczać, że czas Dominiki Gwit (25) nadchodzi.

Udziela wywiadów, przeprowadza wywiady

Jest w nietypowej sytuacji, bo stoi po obu stronach barykady. Z jednej, jest aktorką (ukończyła Lart Studio w Krakowie, w ubiegłym roku zdała egzamin eksternistyczny). Jako aktorka udziela wywiadów. Z drugiej – jest dziennikarką. Zrobiła licencjat z dziennikarstwa, magisterium z filmoznawstwa.

Na co dzień pracuje w Polskiej Agencji Prasowej. To ona przeprowadza wywiady z aktorami. Schizofrenia? Niekoniecznie. Okazuje się, że profesje można doskonale pogodzić. Zważywszy, że Dominika ma dystans do siebie i poczucie humoru.

Pochodzi z Gdyni. Gdy pojawia się w tamtejszym Teatrze Muzycznym podczas festiwalu filmowego, też jest w sytuacji innej niż wszyscy.

Świat nie szykuje jej przykrych niespodzianek

Ten teatr też zna od podszewki. Występowała tam w głównej roli w musicalu „Szach i Papuga”. Przez kilka lat uczyła się śpiewu. Uwielbia piosenkę aktorską i musical. Lubi się śmiać, lubi ludzi. Bardzo młodo wygląda. Dlatego pomimo 25 lat gra nastolatki.

O jej serialowej Zośce wiemy tyle, że wychowuje się bez ojca, bardzo pragnie być kochana, jest dowcipna i optymistycznie nastawiona do świata. Czy Dominika jest podobna do swojej bohaterki? Poza faktem, że jest starsza, więc nie ma już pewnych złudzeń, też patrzy na świat pogodnie. Jest z tych, którzy szklankę widzą do połowy pełną. Jest zadowolona. Ma kochających rodziców.

Otoczona przyjaciółmi, którzy stoją za nią murem, czuje się bezpiecznie i wierzy, że świat nie szykuje jej przykrych niespodzianek. Jest autorką książki „Sukces w rozmiarze XXL”.

Wzięła udział w kampanii przeciwko AIDS

Wzięła udział w kampanii „Kończ bez strachu”. Przyjęła propozycję organizatorów, bo – jak mówi – warto wspierać akcje, które ochronią młodych ludzi przed tragedią. A AIDS to choroba cywilizacyjna. Wbrew powszechnemu przekonaniu: „mnie to nie dotyczy, to się dzieje w Afryce”, ta choroba może dotknąć każdego.

MJ

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Gdy coś się kończy, inne się zaczyna. Po pięciu sezonach pożegnaliśmy bohaterów serialu „Przepis na życie”. Wiosną zastąpi go premierowa „Sama słodycz”. W głównej roli zobaczymy Piotra Adamczyka. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.